Co oznacza wynik USG ciąży 33-latki?

Dzień dobry wczoraj miałam wykonane drugie badanie usg ciąży. Pierwsze badanie było wykonane 25.02.2019- wiek ciąży na podstawie daty ostatniej miesiączki (31.12.2018) wynosił 8w0d oo po wczorajszym badaniu wiek wyniósł 10w3d. Czy to znaczy że ciąża zaczęła rozwijać się za szybko? Termin porodu został wyznaczony na 07.10.2019 r.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie. Te rozbieżności wynikają jedynie z niedoskonałości metod określana wieku ciążowego. Pozdrawiam.