Co oznacza wynik USG piersi 22-letniej kobiety?

Proszę o interpretację wyniku usg piersi: Sutki o budowie gruczołowej. W sutku prawym na godz. 11 obwodowo zmiana hypoechogeniczna policykliczna mogąca odpowiadać FA o wym ok. 25x18,2x10,4 mm. BI-RADS 2/3

Lek. Paweł Szadkowski

W badaniu usg wysunięto podejrzenie gruczolakowłókniaka, czyli zmiany łagodnej bardzo często występującej u kobiet. Zazwyczaj w takim przypadku zaleca się kontrolę po 6, 12, 24 mies. i opcjonalnie - po kolejnych 12 mies. Wtedy lekarz ocenia, czy zmiana np. się powiększa. Z wynikiem należy udać się do lekarza, gdyż każdy opis należy zestawić z Pani objawami i całym obrazem klinicznym.