Co oznacza wynik USG piersi u 40-letniej kobiety?

Witam, prośba o interpretacje usg piersi:”Sutki o budowie gruczołowo - włóknistej. (ACR 4) W piersi lewej na godz. 3, około 1cm od brodawki, wrzecionowata zmiana hipoechogeniczna wym. 13 - 5mm - obraz sugeruje FA. W tej samek piersi na godz. 4, ok. 3 - 4cm od brodawki, skupisko kilku szerokich, hipoechogenicznych przewodów, śr. do 2,5 - 3,8mm (hiperplazja przewodowa?). Na godz. 8 torbiel dwukomorowa śr. 5,8mm. Na godz. 12, obwodowo, odcinkowe poszerzenie przewodu wym. 7 x 2,3mm, nie poddaje się uciskowi sondą. W sutku prawym bez uchwytnych zmian ogniskowych litych lub torbieli. Poza tym przewody mlekowe do 2 - 2,2mm. Na godz. 10 w piersi prawej, obwodowo na graniczy z dołem pachowym wewnątrzsutkowy węzeł dł. 6,6mm Węzły chłonne pachowe niepodejrzane dł. do 15mm. BIRADS USG 3 Kolejne badanie za 6 miesięcy”. Czy mam się niepokoić tym wynikiem ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym stosować się do tych zleceń i kontrolę za 6 miesięcy.