Co oznacza wynik USG śledziony?
Odebrała wynik USG jamy brzusznej. Śledziona jest wielkości granicznej-120*45mm,jednorodna. Reszta narzadow jest określana jako prawidłowa. Czy mam się niepokoić?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Interpretacji wyniku można dokonać tylko w połączeniu z pani pełnym obrazem klinicznym (objawy towarzyszące, co badanie miało wyjaśnić, wyniki pozostałych badań dodatkowych w tym laboratoryjnych). Jeśli nie ma pani żadnych objawów to nie niepokoiłbym się zbytnio takim opisem ponieważ wynik mieści się w górnej granicy normy.