Co oznacza wynik USG śledziony?

Odebrała wynik USG jamy brzusznej. Śledziona jest wielkości granicznej-120*45mm,jednorodna. Reszta narzadow jest określana jako prawidłowa. Czy mam się niepokoić?

Lek. Paweł Szadkowski

Interpretacji wyniku można dokonać tylko w połączeniu z pani pełnym obrazem klinicznym (objawy towarzyszące, co badanie miało wyjaśnić, wyniki pozostałych badań dodatkowych w tym laboratoryjnych). Jeśli nie ma pani żadnych objawów to nie niepokoiłbym się zbytnio takim opisem ponieważ wynik mieści się w górnej granicy normy.