Co oznacza wynik USG tarczycy 40-latki?

Witam odebrałam wynik USG tarczycy! Płat prawy tarczycy o wymiarach 8-6-19mm Płat lewy tarczycy o wymiarach 9-7-21mm Cieśń 2mm Tarczyca w całości hipoechogeniczna,silnie niejednorodna,bez zmian ogniskowych.Węzły chłonne szyjne niepowiększona.Czy mam się czym martwić.Wizytę u lekarza mam dopiero w przyszłym roku! Bardzo proszę o odpowiedź.

Do postawienia diagnozy potrzeba zbadania pacjenta i znajomości objawów oraz wyników innych badań dodatkowych. Podane wymiary są mniejsze niż przyjęta norma. Jednak interpretacja wyniku powinna odbywać się odniesieniu do stanu klinicznego. Jeżeli występują objawy, które Panią niepokoją, proponuję wizytę u lekarza POZ. Pozdrawiam.