Co oznacza wynik USG tarczycy 43-latki?

Szanowni Państwo. Dzień dobry. Zwracam się z uprzejmym zapytaniem, odnośnie interpretacji USG tarczycy. W dniu dzisiejszym moja mama przeszła badanie, o którym mowa. Leczy się od lat na Hashimoto, pozostaje pod opieką endokrynologa. Zażywa EuthyroxN100. Opis USG: Tarczyca resztkowa, zanikowa, bez cech zapalnych, niejednorodna. Jak interpretować wynik ? Zdaję sobie sprawę, że wizyta u specjalisty będzie obowiązkowa, celem omówienia oraz dobrania odpowiedniej dawki leków. Moje pytanie jest takie, czy tarczyca może w końcu sama w sobie zniknąć? Ponieważ jest bardzo mała, jednak ona tak po prostu nie ''wyparuje'' . Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Tarczyca całkowicie nie zaniknie, po prostu pomniejsza się na skutek choroby, co powoduje jej niedoczynność. Należy udać się do lekarza, który dobierze odpowiednią dawkę leków.