Co oznacza wynik USG tarczycy 45-letniej kobiety?
Witam prosze o interpretacje wyniku usg tarczycy płat prawy : 2,1 x 1,9 x4,8 cm objętość:9,2 ml płat lewy:1,9 x 2 x 5cm objetośc :9,1ml Echogram miąższu: obnizony i niejednorodny .Zmiany ogniskowe : nie uwidoczniono Okolice wezły chłonne:niepodejrzane .Bardzo prosze o interpretacje czy są guzki ?Dziekuję

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
W badaniu nie uwidoczniono guzków tarczycy. Wynik badania należy interpretować łącznie z pani obrazem klinicznym i badaniami hormonów, w tym celu najlepiej udać się do lekarza prowadzącego.