Co oznacza wynik USG tarczycy młodej kobiety?

Jak interpretować opis Usg tarczycy ?co może znaczyć taki opis .Echogeniczność miąższu nieco obniżona z pasmami tk.łacznej od podścieliska .W prawym płacie guz niejednorodny o niewyraznych i nierownych gr.zew przechodzacy na ciesni o wym 16x12x10mm .W centralnej czesci plata prawego hipoechogeniczne ognisko z naczyniami okalającymi guz i wym 9,5x6x5,5. W placie lewym guz hipoechogeniczny niejednorodny z ogniskami zwapnien o wym 10,2x6,5x8mm. Wezly chlonne szyi niepowiekszone i przeplyw naczyniowy prawidlowy . Zaś wynii badan anty tg to 22.65 IU/ml ( 0.00-115.00) a anty tpo 17.67 IU/ml (0.00-34.00) .Co oznaczaja zwapnienia ,hipoechogeniczny ,niejednorodny ,z pasmami tk łącznej ,z naczyniami okalającymi .Czy mają jakies cechy związane ze złośliwością ?

Lek. Paweł Szadkowski

Z wynikiem powinna udać się Pani do lekarza, gdyż opis badania nie musi, ale może wskazywać na zmianę nowotworową - posiada takie cechy jak zwapnienia, hipoechogeniczność, niejednorodne granice, naczynia okalające, które pozwalają przypuszczać, że jest to zmiana złośliwa. Czymś, co sugeruje łagodność lub wczesny charakter zmian jest brak przerzutów w węzłach chłonnych i brak ich powiększenia. Niemniej ważna jest pilna diagnostyka zmian, gdyż nowotwory tarczycy w wielu przypadkach bardzo dobrze się leczą. Poziomy przeciwciał są w normie, więc nie wskazuje to na chorobę z autogresji.