Co oznacza wynik USG węzła chłonnego w pachwinie?

W pachwinie prawej przyśrodkowo i brzusznej w stosunku do wiązki naczyń,W obrębie tkanki tłuszczowej widoczny pojedyńcze patologiczny węzeł chłonny o wym.ok. 21×10mm.Ma zachowaną wąską hiperechogenna zatokę, głównie jednak jest hipoechogenny z patologicznym unaczynieniem! Co oznacza ten wynik?

Lek. Paweł Szadkowski

Sam wynik mówi nam tylko, że jeden węzeł w obrazie usg jest nieprawidłowy. Taki opis sugeruje lekarzowi, aby szukał przyczyny, dlatego proszę z wynikiem udać się do lekarza. Węzły patologiczne mogą występować w chorobie nowotworowej, ale nie można być pewnym na podstawie samego jednego opisu usg.