Co oznacza wynik wymazu z gardła 23-latki?

Witam dostałam wyniki wymazu z gardła : flory bakteryjnej patogennej nie wyhodowano. Obecna flora fizjologiczna : Streptococcus z grupy viridans, Neisseria sp. Czy mogę dowiedzieć się co do znaczy ?

Lek. Paweł Szadkowski

Oznacza to, że nie było w wymazie żadnych chorobotwórczych bakterii. Wyhodowano tylko te bakterie, które każdy z nas ma w gardle, czyli dobre bakterie.

Nie wiem o co chodzi, nie wiem jakie dolegliwości zmusiły Cię do robienia wymazu z gardła, nie wiem niczego. Wymazy sam pobieram i wysyłam do wiarygodnych laboratoriów aby potem odpowiedzialnie leczyć.