Co oznacza wysoka awidność w badaniu na toksoplazmozę?

Witam.
Jestem w 7 tyg ciąży. Lekarz kazał mi zrobić badania na TOKSOPLAZMOZE. Pierwsze badanie wyszło IGM UJEMNE, a IGG DODATNIE 14.8. Lekarz zalecił kolejne badanie. Odebrałam wynik, a tam TOXO G AVIDITY 88.7.

Co ten wynik oznacza?
Proszę o odp.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Badanie awidności wskazuje jak dawno nastąpiło zakażenie toksoplazmozą. Drugie badanie potwierdza wynik pierwszego, tj. zakaziła się Pani dawno, nie ma już choroby w organizmie, posiada za to nabytą odporność (przeciwciała IgG). Także nie ma raczej powodów do niepokoju o ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!