Co oznacza wysokie ciśnienie u 22-latki?

Witam. Mam 22 lata, dzisiaj rano źle się czułam i strasznie bolała mnie głowa, zmierzyłam ciśnienie okazało się że miałam 180/150 puls 61 . Strasznie się wystraszyłam, tata dał mi swoją tabletkę na nadciśnienie i pomogło .. Czy takie ciśnienie zagraża życiu? Co oznacza takie duze ciśnienie tymbardziej te drugie. Dziękuje za odpowiedz pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę w najbliższych dniach pomierzyć sobie regularnie ciśnienie, np. 3-4 razy dziennie i zapisywać wyniki. Następnie udać się do lekarza pierwszego kontaktu, warto wykonać podstawowe badania, by określić, czy wszystko jest w porządku.