Co oznacza wzrost ciśnienia w uchu?

Od paru miesięcy co kilka dni mam dziwne uczucie ciśnienia i opuchnięcia wewnątrz lewego ucha. Tak jakby nagle ciśnienie wzrastało w środku ucha. Nie pogarsza to słuchu. Uczucie znika po kilkudziesięciu minutach lub kilku godzinach. Nie byłam i nie jestem przeziębiona i nie mogę tego powiązać z żadną infekcją itp. Biorę od wielu lat euthyrox 25, wyniki tsh mam w normie. Czym może być to spowodowane?

Lek. Paweł Szadkowski

Warto skonsultować się z laryngologiem w celu dokładnego zbadania. Pani objawy raczej nie są niepokojące i mogą świadczyć o alergii, czy dysfunkcji trąbki słuchowej (powodującej łagodne przewlekłe wysiękowe zapalenie ucha środkowego).