Co oznacza wzrost wagi u 14-latki?

Dzień dobry. Moja córeczka obecnie 9 latka sporo przytyła po wycięciu migdałków podniebiennych i 3 migdała. w 2016. Wtedy była wręcz z niedowaga. Obecnie mierzy 141 cen. i wazy 40 kilogramowa ma duży brzuszek co budzi jej kompleksy i wielkie smuteczki. Nadmienię ze podaje witamina D3 wapno i magnez. Bardzo sie niepokoje i pragnę jak najszybciej wybrać się również o spejalisty endokrynologa dziecięcego w Kielcach. Corka ma bardzo duzo ruchu przez 6 w tygodniu . Odżywianie jest z ograniczeniem słodkich napoi i cukrów i tłuszczy. Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Podała Pani różny wiek córki w tytule i w tekście. Jeśli Pani córka ma 14 lat, jak w tytule, powinna się Pani udać na wizytę u endokrynologa, gdyż z Pani opisu wydaje się też, że córka jest znacznie za niska, jak na swój wiek. Lekarz na pewno będzie pytał o dietę dziecka, więc najlepiej przygotować wcześniej typowy dzienny jadłospis córki. Istotny jest również wzrost rodziców oraz choroby występujące w rodzinie. Podane przez Panią witaminy i mikroelementy nie mają wpływu na wagę dziecka.
Jeśli córka ma jednak 9 lat, jak w tekście, to zarówno wzrost jak i waga mieszczą się w siatkach centylowych. Tu proponowałbym wizytę u dietetyka, który ułoży odpowiednią dietę dla dziecka.