Co oznacza zachowanie i lękliwość u 18-miesięcznego dziecka?

Witam córka ma 18miesięcy zastanawia mnie to,że jest bardzo lękliwa np wobec wybranych osób, nie lubi krzyku, głośne zabawki toleruje ale jak słyszy krzyk dziecka płacz od razu się denerwowuje lub też głośne wołanie kogoś,bardzo lubi chować zabawki do kieszeni sofy,budzi się w nocy z płaczem i nagminnie podnosi mi koszulkę żeby przytulać mój brzuch, poza tym myślę że zachowuje się normalnie patrzy w oczy, reaguje na polecenia,pokazuje przedmioty gdy je chce, lubi się przytulać, próbuje mówić

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
To nie łatwe doradzić coś przez internet z krótkiego listu i bez widoku dziecka. Być może ta wrażliwość na dźwięki oraz nerwowość wynika z zaburzonej integracji sensorycznej. Należałoby to sprawdzić kontaktując się z terapeutą SI.
O problemach ze spaniem jeśli nadal będą się utrzymywać warto poinformować pediatrę bo być może trzeba będzie skierowania do neurologa.

Dobry artykuł/wywiad o integracji sensorycznej:
https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fdziecko.siostraania.pl%2Fintegracja-sensoryczna-jak-wspierac-rozwoj-dziecka-wywiad%2F&h=ATMqFibaQk-T7rbSSYEnBU-9eE54Qr0M5GZXzwe1oMG5BJjv8JC4g3G2NZcJcEMbQjd5A6gh9An0c5tnJciw3eryAxNfqil9j9NBrU76NJhcqOSL3krW63wyOpPzMDJBzQ&s=1&enc=AZMAv7b-eeRfcB6LYaEEnjWDBPotK8qqxBCY5yvMBC16UfqkjzqH6KsGzhOuWTvtTbO04bbg_gK8g5Or_xbR7bvgzk4bIGhZG3ECK5ExxUHAfA

Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Dzień dobry.Pani córeczka wchodzi w okres separacji od Pani, którego się boi, nie chce go.Polecam częste tulenie dziecka, kołysanie.Proszę zastanowić się ile czasu dziecko spędza przed telewizorem, w tym oglądając bajki.Polecam zastosowanie diety sensorycznej w domu dziecka.Pozdrawiam.