Co oznacza zaczerwienienie skóry miesiąc po ugryzieniu przez kleszcza?

Witam corka ma 3 lata misiac temu zostala ugryziona przez kleszcza w pepek dopiero teraz wokul ma zaczerwienienie tak na 1 cm co to moze byc dziekuje

Witam serdecznie, cieżko jest odpowiedzieć na to pytanie bez obejrzenia tej zmiany lub chociaż zdjęcia. Proszę porównać tą zmianę z rumieniem wędrującym, którego zdjęcie znajdzie Pani w internecie, a najlepiej udać sie do lekarza rodzinnego lub pediatry celem oceny odczynu. Pozdrawiam.