Co oznacza zanik węchu przy katarze?

Dzień dobry. Od tygodnia mam katar. Z tego powodu straciłam węch. Wczoraj w nocy miałam mdłości i biegunkę, a także ogólne osłabienie organizmu, które jakby zwiastowało omdlenia (do którego nie doszło). Dzisiaj przy nachyleniu lub gwałtownych ruchach głową bardzo mnie boli jakby cała czaszka. Odczuwam ból brzucha i suchość w ustach.. Czy mogę na własną rękę wziąć jakieś leki np na zatoki?

Lek. Paweł Szadkowski

Osłabienie węchu może towarzyszyć infekcji kataralnej. Sugeruję jednak udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu oceny pani stanu klinicznego. Pomoże to odpowiednio ukierunkować pani leczenie.