Co oznacza zatykanie w gardle?

Witam, mam 19 lat i zmagam się z zatykaniem gardła. Najczęściej miewam tę dolegliwość przy sytuacjach gdy muszę spędzić czas z innymi ludźmi, znajomymi czy też nie, gdy uświadamiam sobie ile rzeczy mam do zrobienia, a tak mało czasu. Mam wrażenie że działa na to wszystko stres z samą tą dolegliwością. Gdy wychodzę np ze znajomymi i pomyślę że w trakcie rozmowy może "złapać" mnie ucisk w gardle automatycznie się on pojawia, lecz gdy po czasie pobytu z nimi o tym zapomnę jest w porządku. Kieruje to pytanie ponieważ jest to bardzo uciążliwe w codziennym życiu i blokuje mi zdobywanie nowych kontaktów czy też wiele przyjemności które oferuje mi życie, pozdrawiam ;)

Lek. Paweł Szadkowski

Pana objawy wynikają najpewniej z zaburzeń nerwicowych. Sugeruję udać się do laryngologa, który wykluczy potencjalne patologie górnych dróg oddechowych, a następnie skonsultować się z lekarzem psychiatrą.