Czy mam szanse na starania cię o ciążę przy policytstycznych jajnikach?

Dzień dobry mam 24 lata mam u siebie wykryte zespół policystycznych jajników dwukrotnie podwyzszone androgeny jeden jajnik powiększony mam również tyłozgięcie macicy ginekolog przepisał mi diane 35 bardzo bym chciała zajść w ciążę jak najszybciej czy mam jakieś szanse czy te diane 35 juz coś działaja? Czy jeśli bym braka np przez 3 miesiace i przerwała to czy mam szansę na STARANIA o ciążę? Proszę o odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Najpierw powinna się Pani postarać wyregulować gospodarkę hormonalną. Jeśli ma Pani tak podwyższone androgeny, owulacja może być zaburzona. Proszę porozmawiać ze swoim ginekologiem, gdyż Pani choroba wymaga odpowiedniego przygotowania do ciąży. Natomiast odpowiadając na pytanie - jeśli odstawi Pani tabletki, już w kolejnym miesiącu może się Pani starać o dziecko.