Co oznacza zgaga i bóle nadbrzusza?

Witam. Mam 20 lat i spore problemy z żołądkiem. Często męczy mnie zgaga, miewam bóle nadbrzusza, nudności , które występują niekoniecznie po zjedzeniu posiłku. Męczy mnie uczucie "przepełnienia" oraz czeste odbijanie. Ostatnio dosc się pogorszyło - brzuch i nudności trwały prawie całą noc, ból głowy, senność , ogólne osłabienie Te zaostrzone objawy trwają już kilka dni Jem regularnie , nie spożywam dużej ilości alkoholu/kawy/pikantnych potraw. Ciąża w tym wypadku wykluczona Stresu jak wiadomo jest dość dużo Po konsultacji z gastrologia nie zdziwiło mnie stwierdzenie że borykam się z refluksem jednak sprawa nadal nie daje mi spokoju Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli konsultacja gastrologa pani nie uspokaja i chciałaby pani poszerzyć diagnostykę swoich dolegliwości to w pierwszej kolejności może pani wykonać gastroskopię (badanie to wniesie największą ilość informacji odnośnie do pani dolegliwości) i/lub badanie USG jamy brzusznej. Sugeruję jednak przede wszystkim stosować się do zaleceń lekarza, u którego się pani konsultowała.