Co oznacza zgrubienie na wardze?

Witam, w nocy pojawiło się zgrubienie na dolnej wardze oraz opuchlizna. Gołym okiem ciężko to zobaczyć ale czuć od zewnatrz jak przejedzie sie palcem a od wewnatrz jezykiem. Samo z siebie nie boli, jednsk po dotknieciu lekki bol sie pojawia. Co to moze byc? I druga sprawa ze od jakiegos czasu mam wrazenie ze jedsn z palcow u stopy jest caly czas zdretwialy, nie sinieje noc sie z nim nie dzieje ale czuje jak na niego naciskam brak bolu.

Lek. Paweł Szadkowski

Zgrubienie na wardze może być odczynowo powiększoną grudką chłonną (np. w wyniku stanu zapalnego w obrębie jamy ustnej). Pana objawy nie są raczej niepokojące. Jeśli objawy nie będą ustępowały lub będą ulegały nasileniu może pan udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania.