Co oznacza znacznego stopnialewostrinne skrzywienie przegrody nosa?

Znacznego stopnialewostrinne skrzywienie przegrody nosa z obecnością ostrogi kostnej.polipowate i okrężne porębie e śluzówek w odrębie obu zatik szczekowych z przewagą zmian lewostronnych.Po lewej stronievzmiany obejmują również okolice kompleksu ujściowo - przewodowego z prawdopodobną jego niedrożnością.zmiany zapalne widoczne również w odrębie sitowia oraz w odrębie lewej zatoki czołowej.Prosze mi powiedzieć czy to coś poważnego.

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik należy zestawić z pani obrazem klinicznym i w tym celu najlepiej będzie udać się do laryngologa lub lekarza prowadzącego, który zaleci dalsze postępowanie. Wynik świadczy o zmianach zapalnych w obrębie zatok, przeroście błony śluzowej oraz o skrzywieniu przegrody nosa. Nie są to zmiany bardzo niepokojące, ale świadczą już o patologii, która wymaga rozważenia leczenia (ale to już powinna pani omówić ze swoim laryngologiem).