Co oznacza zniekształcenie kości u dziecka?

Witam. Mam pytanie.. mój syn ma 5miesiecy i ma nad uszami wupuklone kości skroniowe dlaczego ? Miał od urodzenia ale troszkę a teraz ma mocniej. Pomimo kładzenia na boki to nic nie nie zmienia.. Wit d3 dostaje i kaarmiony był piersią 3miesiace.. Proszę o odpowiedź ..

Lek. Paweł Szadkowski

W tym wieku nie wszystkie szwy czaszkowe są jeszcze zarośnięte i to może być potencjalna przyczyna nierówności czaszki, ale bez dokładnego zbadania trudno coś tak naprawdę określić, dlatego warto udać się do lekarza pediatry.