Co oznacza żółta wydzielina podczas kaszlu?

Witam. Raz na jakiś czas przy kaszlnięcie odpluwam niewielką żółto-białą twardą grudkę o nieprzyjemnym zapachu. Wiem że spowodowane jest to kryptami migdałkowymi. Proszę o podpowiedź jak to się leczy? Czy uczucie zalegania w przełyku w okolicach krtani może być tym spowodane? Czasami też przy przełykaniu kęsa jedzenia "czuję" go właśnie w okolicach krtani, tak jakby tam zaczepił o coś? Czy to również może być od tych krypty? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Na pana miejscu udałbym się do lekarza laryngologa w celu zbadania. Migdałki kryptowate nie są niczym niepokojącym, a okresowo zbierającą się w nich tkanka limfatyczną nie należy się zbytnio martwić. Wato wykluczyć przewlekły stan zapalny migdałków, ich przerost i inne. Konieczne jest do tego poszerzenie wywiadu i badanie fizykalne.