Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczać może taki wynik rezonansu magnetycznego?

Witam potrzebuje interpretacji moich wynikow badan rezonansu magnetycznego. Na badanie zdecydowalam sie poniewaz czesto boli mnie glowa na gorze z lewej strony (srednio dwa razy w tygodniu) i czasami przy tym bolu glowy wystepuje tez bol lewego oka i wyostrzone widzenie. W ciagu dnia tez czuje pulsowanie w tym miejscu.  Dodam jeszcze ze mam problemy z kregoslupem (skolioza) i niedoczynnosc tarczycy. Pamietam tez ze jakies 6 lat temu uderzylam sie mocno wlasnie w to miejsce ktore boli Punktowe ogniska o wyzszej intensywnosci sygnalow srednicy do 3,5mm w istocie bialej podkorowej oraz nad trojkatem komorowym lewym-zmiany rozwojowe neurodegeneracyjne? - nie spelniajace kryteria zmian demielinizacyjnych -do ewentualnej kontroli za 6-12miesiecy. Poza tym prawidlowa intensywnosc sygnalu istoty bialej i szarej mozgowia. Przestrzenie plynowe przymozgowe nieposzerzone. Przysadka mozgowa nie powiekszona. Uklad komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, nieprzemieszczony,symetryczny. Wodociag mozgu i komora IV prawidlowa. Struktury tylnojamowe bez cech patologii. W badaniu nie stwierdza sie cech zaburzen swobodnej dyfuzji ani ognisk patologicznego wzmocnienia po podaniu dozylnego srodka kontrastowego. Wnioski:  punktowe ogniska w istocie bialej (st. O wg Fazekas ) najpewniej bez znaczenia klinicznego, do ewentualnej kontroli za 6-12 miesiecy. Poza tym obraz MR mozgowia w granicach normy.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania

Witam. Wynik ten należy odnieść do innych wyników oraz objawów. Proszę skonsultować się z lekarzem, który zlecił to badanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy