Co oznaczają bąble w okolicy odbytu?

W okolicy odbytu na lewym posladku zrobiły mi się dwa "bąbelki " z których cieknie ropa. Podczas wydalania kału zdarza się bardzo rzadko krew. Czy to mogą być przetoki odbytu? Czy może to mieć związekz brakiem okresu ? Jak zacząć leczenie? Do kogo się udać?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna się Pani udać do proktologa, ewentualnie do chirurga, aby obejrzał zmiany. Mogą to być przetoku odbytu, ropnie odbytu, guzki krwawnicze. Natomiast bez obejrzenia zmiany nie da się postawić diagnozy.