Co oznaczają białe pęcherze na języku?

Witam.Od pól roku jestem w Holandii i pracuje w temp.3stopni.Mialem angine, bialy nalot na jezyku, bol gardla itp., po 3msc zjechalem na urlop do Polski i udalem sie do lekarza.Przepisal mi antybiotyk, ktory nic nie pomogl, wrocioem tutaj i jest co raz gorzej, jezyk jest caly bialy, pojawiaja sie na podniebieniu i jezyku babaelki, jezyk mnie boli i bardzo piecze.Bralem juz wszystko co mozliwe i nic nie pomaga:/ Co to moze byc? Prosze o pomoc, do Polski wracam dopiero za 3tyg., jakie moga byc skutki ? Od pol roku tak mam.

Lek. Paweł Szadkowski

Bez dokładnego badania trudno dokładnie powiedzieć co może być przyczyną pana dolegliwości. Może to wskazywać na grzybicę jamy ustnej, aczkolwiek pęcherzyki są spotykane w chorobach wirusowych. Konieczna jest wizyta u lekarza.