Co oznaczają bóle brzucha pod żebrami?

Od kilku miesięcy mam bóle brzucha pod żebrami raz z lewej raz z prawej strony. Boli mnie również odcinek piersiowy kręgosłupa. Kłócie, ból, pieczenie do tego Całe plecy i mam Klocia w żebrach z przodu klatki piersiowej. Bolą mnie kości piszczelowe, szczególnie lewej nogi. I kość miednicy z prawej. Wykonane badania to usg ok, gastroskopia ok, kolonoskopia ok, rezonans jm z kontrastem ok- tylko nieco powiększona wątroba, próby wątrobowe, trzustkowe ok, morfologia z rozmazem ok, ob-2, crp niskie, czynnik reumatoidalny 7- norma do 10, wapń ok, żelazo ok, kreatynina ok, rtg kręgosłupa lędźwiowego i piersiowego - zwyrodnienia, małe osterofity, lekka skolioza w piersiowym. Rezonans piersiowego małe przewężenia wielopoziomowe bez przepukliny ani innych zmian w rdzeniu kręgowym, rtg piszczela lewej nogi bez uchwytnych zmian.

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno powiedzieć. Warto udać się na pewno na wizytę do reumatologa w celu zestawienia powyższych wyników z Pani obrazem klinicznym i pokierowania dalszą diagnostyką. Bóle mogą wynikać po części ze zmian zwyrodnieniowych, ale to zależy od ich zaawansowania i nie wyjaśnia do końca bólu piszczeli. Jest pani młodą osobą więc prawdopodobieństwo nowotworu lub nasilonych zmian zwyrodnieniowych jest raczej małe. Jeśli wykluczy Pani możliwe przyczyny somatyczne może też Pani udać się do lekarza psychiatry w celu dobrania terapii, która mogłaby zmniejszyć Pani dolegliwości. Proszę jeszcze przypilnować badania piersi i cytologii.