Co oznaczają bóle brzucha u 27-latka?

Dzień Dobry, 13 Sierpnia będąc na urlopie obudziłem się rano z lekkim bólem brzucha, następnie był mały epizod wymiotów. Ból brzucha się utrzymywał ale był do zniesienia, mogłem spać itd. Do szpitala trafiłem 15 sierpnia. Dodam, że przez te trzy dni nic nie jadłem i niewiele piłem. Pobrano mi próbkę krwi oraz moczu. Amylaza w surowicy 460, amylaza w moczu 5900, CRP 105, bilirubina 1,0. Reszta wyników w normie. USG jamy brzusznej nic nie wykazało, trzustka była niewidoczna z powodu gazów. RTG klatki piersiowej też nic nie wykazało. Ze szpitala zostałem wypisany w sobotę 18 sierpnia, czuję się dobrze nic mnie nie boli, stosuję dietę lekkostrawną, czy takie wyniki świadczą o poważnym ostrym zapaleniu trzustki?

Lek. Paweł Szadkowski

Takie wyniki świadczą o zapaleniu trzustki, ale skoro został Pan już wypisany do domu, nie było to ciężkie zapalenie. Niemniej każde kolejne może przebiegać o wiele ciężej, dlatego proszę pamiętać o właściwej diecie i o niespożywaniu alkoholu.