Co oznaczają bóle kręgosłupa po operacji lędźwi?

Witam, minęly ponad 3 tygodnie od operacji kręgosłupa części lędźwiowej L5 S1. Najsilniejszy ból odczuwam rano po przebudzeniu z obydwu stron w okolicach nerek, a także na lewym pośladku. Podczas snu mam również problemy ze zmiana pozycji. Czy jest to normalne na tym etapie gojenia? Za tydzień idę na wizytę kontrolna.

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety nie opisał pan jaka choroba była powodem operacji, co utrudnia bardzo możliwość odpowiedzi panu na pytanie. Jeśli dolegliwości pojawiły się nagle już pewien czas po operacji to sugeruję pilnie skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Jeśli objawy trwają od czasu operacji (lub wcześniej), mogą być wynikiem choroby podstawowej lub wynikiem traumatyzacji tkanek podczas zabiegu.