Co oznaczają bóle okolicy lędźwi?

bole okolicy ledzwiowej promieniujące, do pkd.niewielkie zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze na krawędziach trzonow kregow.zmiany zwyrodnieniowew stawach miedzy kręgowych.na poziomie th12 l1,,l1 l2nie stwiersza się ewidentnych cech dyskopatii/na poziomiel2 l3 niewielkie,okrezneuwypuklenie krazka miedzykregowegoo typie,bulging nieznacznie modelujące worek oponowy ,bez cech stenozy kanalu kręgowego oraz otworow midzykregowych.na poziomie l3 l4 ,okrężne uwypuklenie krazka miedzykregowego o typie bulging nieznacznie modelujące worek oponowy,bez cech stenozy kanalu kręgowego oraz otworow miedzykregowych.na poziomie l4 l5okrezne uwypuklenie krazka miedzykregowego typie bulging ,wypuklajace się dokanałowo na około 5mm,powodujace modeowanie worka oponowego .otwory miedzykregowe obustronnie nieznacznie zwężone przez uwypklony krazek miedzykregowy oraz zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykregowych ,podejrzenie modelowania otworowych struktur nerwowych .na poziomie l5 s1 obniżenie wysokości krazka miedzykregowego , okrężne uwypuklenie krazka miedzykregowego o typie bulging wypuklajace się dokanałowo na 4 mm powodując modelowanie glownie przedrdzeniowej tkanki tłuszczowej .otwory miedzykregowe obustronnie nieco zwężone przez uwypuklony krazek miedzykregowy oraz zmiany w stawach miedzykregowych.niewielki fragment kostny o wymiarze 5mm przy przednim zarysie l5 na poziomie gornej blaszki granicznej .proszę o diagnozę co mi dolega?

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane istotne zmiany dyskopatyczne i niewielkie zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Mogą one odpowiadać za występujące dolegliwości bólowe. W celu interpretacji klinicznej wyniku, postawienia diagnozy oraz ewentualnego leczenia należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym (optymalnie neurologiem) ponieważ zależy to przede wszystkim od nasilenia pani dolegliwości/objawów.