Co oznaczają bóle pleców w dolnej części?

Witam, prosiłabym o odpowiedź na moje pytanie. Kilkakrotnie zdarzyło mi się, że dosłownie "ścięło mnie z nóg", nagle zabolały mnie plecy w dolnej części i upadłam. Wstanie na nogi nie było możliwe, tylko "na czworaka" mogłam się poruszać. Dopiero po zażyciu tabletki i poleżeniu po jakiejś godzinie wstałam i wszystko wróciło do normy. Ogólnie rano potwornie bolą mnie plecy w dolnej ich części, ból promieniuje jakby do jajników, z rana mam nie do końca władne dłonie, nie mam jakby siły. Otwarcie butelki, czy podniesienie rolety nie wchodzi w grę. Dopiero po jakimś czasie od wstania z łóżka wszystko wraca do normy. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę się udać do lekarza. Konieczne może być wykonanie badań obrazowych kręgosłupa w tym odcinku, może doszło do przepukliny krążka międzykręgowego, który uciska na korzenie nerwowe, powodując podane objawy. Natomiast nie będzie Pani wiedzieć tego na pewno bez wizyty u neurologa.