Co oznaczają bóle po usunięciu wyrostka?

Witam, Miałam laparoskopowe usunięcie wyrostka. Minęły trzy tygodnie od operacji a ja czesto odczuwam bardzo silne bóle w miejscu w którym wyrostek został usunięty jak również w miejscach nacięć (pod którymi zgrubienia). Ból czasami rozlewa sie na całą dolną część brzucha i nie jest w stanie się ruszać. Ból jest bardzo uciążliwy. Czasami ataki łapią mnie podczas chodzenia, czasami budzą mnie w nocy. Czuję też, że jelita pracują bardziej intensywniej i bardzo głośno. Często mam też wzdęcia i zaparcia. Lekarz rodzinny mówi, że nic mi nie jest, że to jest normalne i aplikuje kolejne dawki silnych tabletek przeciwbólowych Tramadolu. Czy lekarz ma racje? Czy może to być objaw zrostów? Jeśli tak to w jaki sposób można je zdiagnozować? Te bóle zakłócają normalne funkcjonowanie i nie chcę dłużej faszerować się tabletkami. Dziękuję!

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli dolegliwości bólowe utrudniają funkcjonowanie to warto rozważyć wykonanie USG jamy brzusznej i konsultację u chirurga ogólnego (optymalnie u pani lekarza prowadzącego w trakcie hospitalizacji).