Co oznaczają bóle w klatce piersiowej i bóle żołądka?

Witam, mam 23 lata, jestem mężczyzną. W sylwestra trafiłem do szpitala, a dolegało mi mocne kłucie w klatce piersiowej. Ekg serca wykazało, że z moim sercem wszystko jest w porządku. Lekarz mi powiedział wtedy, że to prawdopodobnie zmęczenie spowodowane stresem w pracy, lecz co jakiś czas te bóle się powtarzały. A teraz oprócz bólu w klatce piersiowej czuję bóle żołądka, które mam od wczoraj i są dosyć mocne. Nawet jeśli wracam z urlopu i jestem wypoczęty, to czuję te bóle raz na jakiś czas. Oczywiście jeżeli chodzi o ból w klatce piersiowej to moje pytanie brzmi - co mi może dolegać? Pozdrawiam i czekam na jak najszybszą odpowiedź.

Witam Pana serdecznie!

W przypadku dolegliwości natury somatycznej zawsze najpierw należy szukać ich przyczyny w organizmie. Dlatego jeśli do tej pory Pan tego nie zrobił proponowałabym wykonać gruntowne badania. Proszę się udać do lekarza pierwszego kontaktu, opisać pojawiające się dolegliwości i poprosić o skierowanie na badania specjalistyczne. Tylko, gdy wykluczy się biologiczne przyczyny problemów można zacząć szukać ich przyczyn w psychice.

Jeśli przeprowadzone badania wykluczą podłoże somatyczne problemu wówczas powinien się Pan zgłosić do psychiatry bądź psychologa. Przedstawiony przez Pana opis niestety nie daje mi pełnego obrazu sytuacji, nie dysponuję też wszystkimi potrzebnymi danymi jak choćby wykluczenie przyczyn somatycznych, dlatego też nie mogę postawić żadnej diagnozy. Pana opis, oczywiście przy wykluczeniu biologicznego podłoża problemu, wskazywałby jednak na zaburzenia na tle nerwicowym. Jednakże by stwierdzić to z całkowitą pewnością i podjąć pewne kroki zmierzające do poprawienia jakości Pana życia konieczna będzie bezpośrednia konsultacja ze specjalistą, do czego raz jeszcze Pana zachęcam.

Pozdrawiam

Witam,

wskazana jest konsultacja internistyczna, szczegółowe badania. Objawy, które Pan prezentuje mogą mieć podłoże psychogenne, jednak wcześniej trzeba wykluczyć choroby somatyczne i ewentualnie potwierdzić i leczyć zaburzenia lękowe w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam serdecznie