Co oznaczają bóle z tyłu głowy?

witam.od wielu miesięcymam bóle głowy.boli tył głowy i czoło.byłam u laryngologa zatoki ok.okulista ok.neurolog eeg i tk głowy ok.mimo to nadal mam bóle głowy.dodam że boli mnie też górną czes kręgosłupa chyba szyjnego może to od tego?mrowi mnie też od kilku dni zewnętrzna cześć dłoni.nie wiem co dalej jakie badania jaki lekarz ?wyniki krwi,tsh kilka miesięcy temu ok.

Lek. Paweł Szadkowski

W pierwszej kolejności należałoby skontrolować ciśnienie tętnicze krwi, ponieważ bóle w okolicy potylicznej często występują przy skokach ciśnienia tętniczego. Może to być również ból pochodzenia szyjnego i w takim wypadku warto wykonać badania obrazowe szyjnego odcinka kręgosłupa. Pani leczeniem i diagnostyką powinien pokierować neurolog.