Co oznaczają bóle żołądka i podbrzusza?

Witam. Coraz czesciej mam mocne bole zoladka i podbrzusza. Bol jest tak mocny ze nie moge sie ruszyc. Przy tym strasznie sie poce :/ bol ustepuje po jakiejsc minucie ale co jakis czas wraca... Nie mam biegunki tylko sam bol. Co to moze byc i jak temu zapobiec?

Lek. Paweł Szadkowski

Jedną z częstszych przyczyn bólu w nadbrzuszu są: choroba refluksowa przełyku, polekowe uszkodzenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy i inne. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego zbadania i ukierunkowania dalszej diagnostyki.