Co oznaczają brązowe plamienia, które wystąpiły pierwszy raz?

Witam,
jestem po okresie 9 dni i dostałam plamienia są koloru brązowego. Okres zaczął się mi 11 grudnia i trwał 4 dni. Mam regularne okresy co 28 dni. Zaraz przed okresem współżyłam z chłopakiem i 2 tygodnie wcześniej również. Nigdy po miesiączce nie miałam żadnych plamień. Co mogą oznaczać te brązowe plamienia?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nie zaszkodzi wykonać test ciążowy, choć jeśli miesiączka miała taką samą jak zwykle obfitość, to raczej nie doszło było do zapłodnienia. Trudno powiedzieć, czym są spowodowane tego typu plamienia, jeśli jest to dopiero pierwszy epizod. Może Pani cierpieć na jakiegoś typu zaburzenia hormonalne bądź mieć nadżerkę szyjki macicy, polipa czy mięśniaki macicy.
Proszę obserwować się w ciągu kolejnych cykli, jeśli problem się powtórzy, konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam serdecznie!