Co oznaczają ciągłe bóle stawów i zmęczenie?

Witam, od kilku miesięcy borykam sie z ciągłym zmęczeniem, bolami stawów, ogólnym osłabieniem, zmianami nastrojów, kolataniem serca i nadcisnieniem. W lutym zrobiłam badanie tarczycy , TSH wyniosło 4.9 delikatnie poza norma, no dwóch miesiącach powtórzyłam badania, TSH wyniosło 1.7, teraz w maju znów się skontrolowalam i TSH tym razem 5.12. Mam 25 łat, czy powinnam zaliczyć wizytę u endokrynologa?

Lek. Paweł Szadkowski

W celu odpowiedniej interpretacji badanie TSH należy zestawić z wynikiem badania fT4 i fT3 oraz innymi badaniami. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który dokona oceny pani stanu klinicznego i pokieruje dalszą diagnostyką (niewykluczone, że będzie to również wizyta u endokrynologa). Warto wykonać również badanie EKG i pomiary ciśnienia tętniczego.