Co oznaczają dwa guzki w prawym płucu?

W obrazie tk dwa guzki w prawym płucu 4 mm i 5 mm poza tym wszystko jest dobrze w rtg robionym wczesniej nic nie ma. Co to moze byc? Mam 52 lata i od roku nie palę. Ogólnie czuję sie nardzo dobrze. Tk bylo robione profilaktycznie jako byłemu palaczowi.

Lek. Paweł Szadkowski

Prawdopodobieństwo złośliwości zmiany zależy od ich cech radiologicznych, umiejscowienia, objawów towarzyszących itd. Dlatego interpretacji należy dokonać w zestawieniu z pana obrazem klinicznym. W tym celu najlepiej jeśli uda się pan do swojego lekarza prowadzącego (najlepiej pulmonologa), który pokieruje ewentualnie dalszą diagnostyką.