Co oznaczają erytrocyty w moczu 5 rbc ul?

Erytrocyty w moczu 5 rbc ul pój w polu widzenia co to może oznaczac

Milena Lubowicz

Normą jest do 3 erytrocytów w polu widzenia. U Pani jest ona nieznacznie podwyższona. W pierwszej kolejności należy się zastanowić czy mocz został prawidłowo pobrany, czy np. nie była Pani krótko po miesiączce lub w trakcie. Na pewno badanie należy powtórzyć, żeby zweryfikować wynik.
Pozdrawiam