Co oznaczają fragmenty łącznotkankowo-tłuszczowego podścieliska?

Witam otrzymalam wynik biopsji : „ Fragmenty łacznotkankowo-tluszczowego podscieliska, platy i grupy normatywnych komorek nablonka przewodowego sutka, zawierajace rowniez mioepitelia oraz rozproszone pozbawione cytoplazmy normatywne jadra komorek nablonkowych i mioepitelialnych w tle. Material stednio obfity jednak uwzgledniajac sugestie kliniczne mozna przyjac iz pochodzi z groczolakowlokniaka C2” co to oznacz?

Lek. Paweł Szadkowski

Opis wskazuje na obecność gruczolakowłókniaka (fibroadenoma), czyli zmiany łagodnej - to niezłośliwy guzek piersi, który powstaje na skutek rozrostu tkanki gruczołowej i włóknistej. Nie zagraża on zdrowiu, wymaga po prostu kontroli raz na jakiś czas i obserwowania ewentualnych zmian. Pozostały opis podaje zdrową tkankę sutka.