Co oznaczają kłucia w klatce piersiowej u 25-latka?

Witam. Dwa tygodnie temu zmarła mi babcia, z którą byłem bardzo związany. Od 2 lat biorę też leki antydepresyjne i nasenne przepisywane co 2 miesiące od specjalisty. Niestety mimo to, od około tygodnia odczuwam w ciągu dnia kłucie i ucisk w okolicach klatki piersiowej (najczęściej w okolicy serca, ale zdarza się też, że odczuwam kłucie z prawej strony). Mam też problem z apetytem, ciężko jest mi zjeść większy posiłek. W nocy, pomimo brania regularnie tabletek nasennych (Mirtor oraz Xanax) nie mogę spać, budzę się co ok 2 godziny i nie mogę ponownie zasnąć. Czy może to być spowodowane silnym stresem związanym z ostatnim wydarzeniem, czy też może to być coś poważniejszego? Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może to być na tle zaburzeń nerwicowych bądź ostatniego, dużego stresu. Radziłbym skonsultować się z psychiatrą. Pozdrawiam.