Co oznaczają lekkie utraty świadomości?

Dzień dobry :) Mam 37 lat, prowadzę działalność gosp., co wiąże się z ogromnym i permanentnym stresem. W ostatnich 18 m-cach porzuciłem jakąkolwiek aktywność fizyczną, a moja dieta składa się w większości z węglowodanów, przez co przytyłem 15 kg... Piję też sporo (5-6) filiżanek kawy dziennie. Posiłki mam bardzo nieregularne (1-2 dziennie). Zauważyłem niepokojące objawy: czasami jakbym "odlatywał", jakbym miał zesłabnąć, takie chwilowe (sekundowe) stany nie(pół) świadomości. Zauważyłem też, że łapię się jakby na bezdechu (normalnie w ciągu dnia), jakbym, będąc na wydechu, przypomniał sobie, że mam wziąć wdech. Zdarza się, że boli mnie mocno głowa lub czuję jakby ucisk pod czaszką. Czy mam się niepokoić "w trybie pilnym", czy po prostu mam o siebie zadbać? Czy te objawy są niepokojące?

Lek. Paweł Szadkowski

Oczywiście należy zmienić dietę i tryb życia, ale warto też na początek wykonać podstawowe badania laboratoryjne: morfologia krwi z rozmaze, glukoza na czczo, lipidogram. Jeśli wyniki będą odbiegały od normy, proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu.