Co oznaczają moje wyniki po przebytym zapaleniu trzustki?
Mialem w sierpniu 2018 zapalenie trzustki. Szukam przyczyny. Miałem ostatnio robione badanie rezonansu. Co oznaczają te wyniki? Artefakty obniżają wartość diaGnostyczna badania. Drogi żółciowe nieposzerzone. Pżw do 4 km szerokość. Pęcherzyk żółciowy niepowiększona,cienkościenny. W rejonie szyjki pęcherzyka widoczne drobne ogniska ubytków sygnały, mogące odpowiadać niewielkim złogom. Przewód pęcherzykowy o krętym przebiegu co utrudnia ocenę tej okolicy. Wątroba bez zmian. Zmiany płynowo naciekowe w przebiegu zapalenia trzustki, w fazie organizacji, mniejsze niż w badaniu CT z 5.10.2018, w nacieku odcinkowi ściana żołądka. Przewód wirsunga nieposzerzony

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Bartosz Domagała
60 poziom zaufania
Analizy powinien dokonywać lekarz prowadzący leczenie choroby. Ważna jest analiza poprzedniego wyniku badania obrazowego.