Co oznaczają napadowe bóle stawów?

Tydzień temu zaczęły się u mnie pojawiać napadowe bóle stawów: kolana, śródstopia, bioder. Zawsze podczas chłodzenia. Wcześniej zdarzały się uciążliwe bóle bioder, szczególnie przy wchodzeniu po schodach (muszę się podciągać ręką), ale po kuracji na niewydolność żylną przez jakiś czas chodziłam całkiem dobrze. A teraz od kilku dni budzę się z bólem pleców, pośladków i bioder. Ból jest symetryczny, chociaż czasem chyba silniejszy po prawej stronie. Nie wiem czy zaczyna się w pośladkach czy idzie od kręgosłupa. Boli, gdy leżę, niezależnie od pozycji. Czasem budzi mnie ból biodra.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy mogą wynikać z choroby zwyrodnieniowej, ale konieczne jest badanie i poszerzenie wywiadu. Na pani miejscu udałbym się do lekarza pierwszego kontaktu i/lub reumatologa.