Co oznaczają napady skoków ciśnienia?

Witam Od ponad miesiąca mam dziwne napady skoków ciśnienia 160-198 do tego mdłości połączone z brakiem apetytu robi mi się słabo czasem mam zawroty głowy. Gdy ten "atak" mija chodzę się wysikać kilka razy (3-7) co kilka minut w dużych ilościach moczu. Takie "ataki" pojawiają się co kilka dni. Zrobiłam podstawowe badanie krwi i nic nie wykazało. Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Skoki ciśnienia mogą występować przy guzie chromochłonnym (pheochromocytoma). Przy rozpoznaniu pomaga oznaczanie stężenia wolnych metoksykatecholamin w osoczu. Może Pani wykonać usg jamy brzusznej z oceną nerek i nadnerczy. Przyczyną może być też nadczynność tarczycy i inne choroby endokrynologiczne oraz choroby sercowo-naczyniowe.