Co oznaczają opasające bóle brzucha?

Witam Mam 39 lat od trzech tygodni bóle brzucha pod zebrami opasające mnie do okoła ,wzdęcia bulgotanie w brzuchu i po każdym jedzeniu kwas w ustach.OB 35 CRP 8,5 gdzie?mogę się z tym udać i jakie badania wykonać

Lek. Paweł Szadkowski

Na pani miejscu udałbym się do lekarza pierwszego kontaktu, który poszerzy wywiad i oceni pani stan. Diagnostyka zależeć będzie od dominujących objawów, ale z pewnością warto wykonać: morfologię krwi z rozmazem, amylazę w surowicy, bilirubinę całkowitą i pośrednią, ALT, AST, ALP, badanie ogólne moczu,