Co oznaczają opis badania: RTG kręgosłupa szyjnego AP i boczne?

Proszę o opis poniższego schorzenia. Jak to leczyć, co mam konkretnie zrobić. Odczuwam ból w odcinku szyjnym. Opis badania: RTG kręgosłupa szyjnego AP i boczne. Wyprostowana fizjologiczna lordoza szyjna. Obniżenie przestrzeni m-kręgowych C5-C6 oraz C6-C7. Wyciągnięcia przednich i tylnych krawędzi trzonów kręgów na poz. C4-C7. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkowertebralnych.

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa oraz cechy choroby krążka międzykręgowego. Wynik należy zawsze zestawić z obrazem klinicznym (objawami) podczas badania i w tym celu najlepiej udać się do lekarza prowadzącego. W przypadku dolegliwości bólowych kręgosłupa zwykle początkowo prowadzi się leczenie zachowawcze: przeciwbólowe (maści z NSLPZ), i fizykoterapię.