Co oznaczają piszczenia w uszach u 21-latka?

Czytałem tu że ludzie też słysza takie jak by piszczenie w glowie. mam tak od małego dzieciaka, kiedyś zdarzało sie to dosć czesto, ale zawsze trwało tylko nie długo chwile. teraz mam 21l. Piszczenie nie pamietam kiedy było, nie zwracam uwagi zbytnio na to (przyzwyczajenie). Jestem w trakcie rozwodu, niestety. ostatnio zdarza mi sie to tylko w sytuacji uniesień emocjonalnych, gdy coś mnie strasznie zasmuci, zdenerwuje itp. Co moze oznaczać takie piszczenie w głowie? Nie mam wtedy problemow z niczym w sumie, trwa to też juz nawet krocej niz jak byłem dzieckiem. Tylko potęguje dane emocje które trwają przez to dłużej, niekoniecznie sa silniejsze. Zdenerwowanie ktore bez efektu piszczenia przechodzi po chwili, w sytuacji gdy zapiszczy potrafi tak trwać pare ladnych godzin. Co to moze oznaczać? Gdzie mam sie zgłosić by to zbadać? i najwazniejsze dla mnie pytanie, czy to problemy psychicznej natury czy fizycznej?

W pierwszej kolejności dobrze byłoby wykluczyć przyczyny somatyczne, proponuje wizytę u kardiologa i neurologa. Jeżeli trudności w Pańskim życiu wzmagają objawy, niezależnie od tych wizyt może Pan zgłosić się do psychologa. Pozdrawiam.