Co oznaczają plamy na dłoni u 21-latki?

Kilka dni temu zauważyłam na wewnętrznej stronie dłoni małą czarną plamkę. W pierwszej chwili wyglądało to jakby była tam mała kropelka krwi, zignorowałam to. Teraz jednak zrobiło się to twarde, próbowałam przebić igłą, ale nic z tego. Lekko wypukłe, czuję jak przejeżdżam po tym palcem. Czy powinnam się obawiać?

Lek. Paweł Szadkowski

Niewielki wylew krwi pod skórą może czasem mieć ciemnoczerwoną (prawie czarną) barwę. Trudno nie widzieć zmiany określić co może być przyczyną pani zmiany na dłoni. Sugeruję obserwować zmianę (jej ewentualne powiększanie się lub ewolucję w wyglądzie). A jeśli to panią niepokoi może pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub dermatologa.